• Pow. użyt.
  • Wyszukiwanie
    zaawansowane


Dom z garażem dwustanowiskowym

POWRÓT
(z życia pracowni) 30.12.2019
Dwa samochody na rodzinę to bardzo częste rozwiązanie – zakładając, że w domu mieszkają dwie osoby dorosłe i każda z nich jest zmotoryzowana, samochód to nie tylko wygoda, ale często konieczność. Dojazdy do pracy, odwożenie dzieci do przedszkola, szkoły czy na zajęcia dodatkowe, zakupy, aktywne popołudnia – komunikacja bez samochodu mogłaby okazać się bardzo trudna. Zwróćmy zatem uwagę na projekty domów z garażem dwustanowiskowym.

projekt_domu_garaz

Przykład projektu domu z garażem dwustanowiskowym - Jarząbek


Garaż – ochrona samochodu, wygodna dostępność, dodatkowe miejsce

Garaż przede wszystkim chroni samochód – w przypadku kradzieży, będzie on stanowił dodatkowe utrudnienie dla złodzieja, warunkami atmosferycznymi – przed deszczem, śniegiem i mrozem, promieniami słonecznymi. Także przyjemniej wsiada się do samochodu garażowanego, niż takiego, który noc spędził stojąc na mrozie lub cały dzień stał w pełnym słońcu. Garaż to także dodatkowa przestrzeń, przede wszystkim do przechowywania – opon, narzędzi, części zamiennych, fotelików samochodowych, bagażników. Jeśli rodzina posiada dwa samochody, zaś garaż jest jeden, pod dach trafia najczęściej ten „lepszy” model. Kierujący drugim musi pogodzić się ze stawianiem auta „pod chmurką” lub stosowany jest system zmianowy, czyli korzystanie z garażu na zmianę. Żadne z tych rozwiązań nie jest wygodne, no może za wyjątkiem właściciela auta, które z założenia będzie garażowane jako jedyne. Rozwiązaniem jest dom z garażem, który pomieści dwa samochody.

dom_z_garazem
Projekt domu Bolek II


Pracownia Dom Dla Ciebie posiada blisko 170 projektów domów z garażem 2-stanowiskowym. Zaliczają się do nich projekty domów nowoczesnych, projekty domów tradycyjnych, domy parterowe, piętrowe, eko – słowem każdy, kto jest zdecydowany na dany typ domu, bez problemu odnajdzie odpowiednią opcję z garażem dwustanowiskowym.

Powierzchnia garażu dwustanowiskowego zależy od projektu, jednak zwykle jest to między 30 a 40 m². Najczęstszym, jednocześnie ekonomicznym i atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem stosowanym w przypadku garażu dwustanowiskowego jest jedna brama. W zależności od oczekiwań inwestora, każdy samochód może jednak posiadać oddzielne bramy wjazdowe.

garaz_dwustanowiskowy

dwa_garaze


Projekt nowoczesnego domu - Bernikla III - z dwiema bramami garażowymi

Atrakcyjny taras nad garażem


Duża powierzchnia nad garażem dwustanowiskowym może być przeznaczona pod aranżację tarasu. Takie projekty domów świetnie się prezentują, choć oczywiście najważniejsza jest kwestia praktyczna – mieszkańcy zyskują przestrzeń do spotkań, odpoczynku czy po prostu spędzenia czasu na świeżym powietrzu.


Logowanie

Jeśli posiadasz konto
zaloguj się.

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze
konta zarejestruj się.

Nie pamiętasz hasła?

Jeśli zapomniałeś hasło, podaj swój adres
email. Prześlemy nowe hasło na Twoją skrzynkę.

Akceptuję regulamin

Chcę otrzymywać newlsetter

Możesz również zalogować się używając konta na:

Serwis www.domdlaciebie.com.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.domdlaciebie.com.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies AKCEPTUJĘ