X

Zaloguj się jeśli posiadasz konto

Jeśli jesteś naszym pośrednikiem zaloguj się na swoje konto, dane do zamówienia zostaną wypełnione automatycznie. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta zarejestruj się.

  • Pow. użyt.
  • Wyszukiwanie
    zaawansowane


Projekt domu z poddaszem – przestrzeń, którą warto wykorzystać

POWRÓT
(z życia pracowni) 30.08.2019
Poddasze w domu jednorodzinnym można zaaranżować na wiele sposobów – od dodatkowej przestrzeni służącej całej rodzinie, po klimatyczną sypialnię czy pokój gościnny. Wszystko zależy od pomysłu i możliwości.

projekt_domu_z_poddaszem

Igor to przykład projektu domu z poddaszem 


Często bywa, że poddasze w domu jednorodzinnym pełni funkcję pomocniczą – pomieszczenia, w którym przechowywane są rozmaite przedmioty – od tych potrzebnych, po zapomniane, zajmujące jedynie miejsce. Ponieważ poddasze to najwyższa kondygnacja, rzadko się do niego zagląda i stąd docelowe przeznaczenie często zupełnie nie odpowiada potencjałowi w nim drzemiącemu.

Sypialnia jak z bajki

Wyobraźmy sobie noce, podczas których gwieździste niebo możemy obserwować… prosto z łóżka. Szeroki wybór okien dachowych, jakie możemy wykorzystać w domu z dachem dwuspadowym lub wielospadowym, umożliwi nam nocne obserwacje konstelacji. Pomysł zaprojektowania sypialni na poddaszu może jednak odstraszać z uwagi na ryzyko wysokich temperatur w okresie letnim. Klimatyzacja rozwiąże ten problem i pozwoli na zaprojektowanie pokoju jak z bajki.

sypialnia_na_podaszu

Wizualizacja sypialni na poddaszu - projekt domu Turkawka II 


Biblioteczka, garderoba, siłownia

Poddasze ma bardzo ważną zaletę – jest oddalone od codziennych hałasów, zapewnia spokój i odseparowanie. Dlatego zastanawiając się nad aranżacją wnętrz, warto wziąć pod uwagę powstanie na tej przestrzeni biblioteczki, w której zostanie zgromadzona literatura wszystkich domowników. Innym pomysłem jest garderoba, która znacznie „odciąży” szafy w pokojach i pozwoli zachować porządek. Na dużej przestrzeni poddasza można zaprojektować wiele szaf dostosowanych pod skosy, dzięki czemu maksymalnie wykorzystamy powierzchnię.

Dla aktywnych sportowo poddasze może także pełnić rolę siłowni. Możemy zaplanować tam miejsce do ćwiczeń czy relaksu. 


pokoj_na_poddaszu
 Pokój nastolatka - przykład aranżacji projektu domu Drop


„Obowiązkowe” poddasze

Trzeba pamiętać, że posiadanie poddasza może okazać się konieczne z uwagi na przepisy. Prawo miejscowe w danym obszarze może bowiem nakazywać wykonanie budynku z dachem spadzistym. W takiej sytuacji będziemy musieli zastanowić się, jak dobrze wykorzystać tę przestrzeń. Pokój na ostatnim piętrze domu można wykorzystać także na inne sposoby – może znaleźć się tam pokój gościnny, pokój nastolatka czy gabinet.

Pracownia Dom Dla Ciebie posiada w swojej ofercie setki projektów budynków z poddaszem: domów jednorodzinnych, domów piętrowych, bliźniaków czy domów dostosowanych na wąską działkę. 

Logowanie

Jeśli posiadasz konto
zaloguj się.

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze
konta zarejestruj się.

Nie pamiętasz hasła?

Jeśli zapomniałeś hasło, podaj swój adres
email. Prześlemy nowe hasło na Twoją skrzynkę.

Akceptuję regulamin

Chcę otrzymywać newlsetter

Możesz również zalogować się używając konta na:

Serwis www.domdlaciebie.com.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.domdlaciebie.com.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies AKCEPTUJĘ