Rabat do 350 zł na projekty domów!
Do końca promocji pozostało:
 
 
 
 
dni
godzin
minut
sekund
Sprawdź projekty objęte promocją
X
  • Pow. użyt.
  • Wyszukiwanie
    zaawansowane


Projekt taniego domu – opcja dla oszczędnych

POWRÓT
(z życia pracowni) 30.04.2019

Wśród tysięcy dostępnych projektów domów znajdziemy te, których budowa powinna się okazać możliwie ekonomiczna. Brak droższych elementów, powierzchnia dostosowana do potrzeb mieszkańców, rezygnacja z kosztownych rozwiązań. Sprawdzamy, jaki projekt domu wybrać, aby budowa okazała się możliwie tania.


projekt_taniego_domu

Projekt Dzierzba - prosta konstrukcja, idealny dla 3-4-osobowej rodziny. Szacunkowy koszt budowy bez instalacji to 220 tys. zł 


Dom parterowy – brak schodów

Jednym z wyraźnych wydatków w przypadku domu piętrowego będą schody. Dlatego licząc na ekonomiczne rozwiązanie warto spojrzeć przychylnym okiem w stronę domu parterowego. W jego przypadku brak schodów wyraźnie odciąży przykładowy kosztorys budowy domu.

Projekt domu parterowego w przypadku pracowni Dom Dla Ciebie można znaleźć w wielu stylach, dzięki czemu każdy znajdzie propozycję dla siebie. Można wybierać spośród mniejszych i większych domów, projektów nowoczesnych, klasycznych czy ekologicznych.

Dom bez garażu

Oszczędny będzie także dom bez garażu – w zamian można pomyśleć o wiacie lub po prostu stawiać samochód pod chmurką. Garaż, choć wygodny także z uwagi na dodatkowe miejsce do przechowywania rozmaitych rzeczy, stanowi dodatkowy koszt. Szukając zatem domu taniego w budowie, trzeba wziąć pod uwagę opcję bez garażu.


tani_dom

Tomaszek III bez garażu to przykład nowoczesnej architektury. Jego powierzchnia to blisko 105 mkw. 


Brak podpiwniczenia

Piwnica jest wygodna, ale i kosztowna. Dom bez piwnicy okazuje się znacznie tańszy w budowie. Można szacować, że w przypadku średniej wielkości domu, koszt piwnicy to kilkadziesiąt tysięcy złotych (można założyć, że budowa domu z podpiwniczeniem podniesie całkowity koszt budowy o ok. 15-30%).

Piwnica ma oczywiście wiele plusów – zwiększa się powierzchnia użytkowa domu, zyskujemy dodatkowe miejsce, które można wykorzystać np. na pralnię. Mimo to decyzje o budowie domu z piwnicą zapadają coraz rzadziej – po pierwsze z uwagi na wyższe koszty, po drugie wydłuża się czas budowy, który inwestorzy zwykle chcą określić jako jak najkrótszy.

Optymalna powierzchnia

Wielkość domu również powinna być odpowiednia do liczby mieszkańców. Zbyt duży dom to nie tylko wyższe koszty budowy, ale także dodatkowy koszt wykończenia i utrzymania w przyszłości. Warto zatem zastanowić się także nad sensownością ewentualnego pokoju gościnnego czy dużej garderoby – to dodatkowe środki.


>>> Tanie domy - zobacz więcej projektów 



Dobrze zaplanuj wydatki

Wstępny kosztorys powinien zostać powiększony o rezerwę, którą może wypełnić wyższy koszt materiałów budowlanych czy nieprzewidziane wcześniej wydatki. Budowa domu to jedno, ale trzeba pamiętać także o kosztach związanych z ogrodem czy ogrodzeniem, które także sięgną kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Logowanie

Jeśli posiadasz konto
zaloguj się.

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze
konta zarejestruj się.

Nie pamiętasz hasła?

Jeśli zapomniałeś hasło, podaj swój adres
email. Prześlemy nowe hasło na Twoją skrzynkę.

Akceptuję regulamin

Chcę otrzymywać newlsetter

Możesz również zalogować się używając konta na:

Serwis www.domdlaciebie.com.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.domdlaciebie.com.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies AKCEPTUJĘ