Rabat do 250 zł na projekty domów!
Do końca promocji pozostało:
 
 
 
 
dni
godzin
minut
sekund
Sprawdź projekty objęte promocją
X
  • Pow. użyt.
  • Wyszukiwanie
    zaawansowane


Jak skutecznie wykonać izolację podłóg na gruncie.

POWRÓT
(nowości rynkowe) 30.06.2017
Izolacja podług na gruncie.


Przy użyciu płyt styropianowych możemy już dzisiaj zapewnić budynkom odpowiednią ochronę cieplną z dużym zapasem spełniającą wymagania prawne jakie mają obowiązywać od 2021 roku. Technika wykonania prac ociepleniowych oraz dostępność materiałów i narzędzi pozwala na bardzo dokładne wykonanie warstwy ocieplenia, niezależnie czy jest to ściana zewnętrzna, podłoga na gruncie czy też  strop lub poddasze. Izolacja styropianem jest praktykowana w budownictwie od ponad 50 lat i potwierdza wysokie wartości użytkowe styropianu, a budownictwo energooszczędne wymaga obecnie zastosowania grubszej warstwy izolacji cieplnej lub zastosowania materiałów o większej sprawności, o lepszych właściwościach izolacyjnych.


zastosowanie_izolacyjnych_plyt_podlogowych_termoorganika



Podłogi na gruncie lub nad nieogrzewanymi pomieszczeniami to kolejne miejsca, w których styropian sprawdza się znakomicie. Dużą wytrzymałość mechaniczna posiadają płyty styropianowe Termo Organika w kategorii „dach-podłoga”i dzięki temu można je zastosować jako izolację podłóg w miejscach, gdzie obciążenie użytkowe może przekroczyć nawet 4 tony/m2, zabezpieczając tę część budynku przed wychłodzeniem. Wytrzymałość na ściskanie przy 10% odkształceniu względnym symbol CS(10) i wartość, np. CS(10)60, to z kolei ważna cecha w zastosowaniu styropianu do izolacji podłóg i innych miejsc słabo lub mocno obciążonych Podana przykładowa wartość wytrzymałości na ściskanie (np.60kPa) informuje nas, że styropian o grubości 10 cm zastosowany pod betonową wylewką, odkształci się o 2 mm pod wpływem równomiernie rozłożonego obciążenia użytkowego, którego wartość wynosi 1,8 tony/m2. Tak duże obciążenie w warunkach mieszkaniowych praktycznie nie występuję, ale to pokazuje jak dużą wytrzymałość osiąga już  podstawowy typ płyt styropianowych  przeznaczonego do izolacji podłóg.


Różnica temperatur pomiędzy wnętrzem budynku, a gruntem wymaga zastosowania odpowiednio skutecznej izolacji termicznej. Najlepiej sprawdzają się płyty styropianowe TERMONIUM dach-podłoga (grafitowy styropian), których właściwości izolacyjne są znacznie lepsze niż zwykłego białego styropianu. Współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda) wynosi 0,031W/mK. Im mniejsza wartość współczynnika lambda tym lepsze właściwości izolacyjne płyt styropianowych a tym samym lepsza ochrona cieplna budynku już przy mniejszej grubości płyt. Np. 15 cm warstwa izolacji wykonana z płyt TERMONIUM dah-podłoga chroni elementy budynku tak samo jak prawie 20 cm warstwa zwykłego styropianu.

TERMONIUM dach-podłoga

termonium_dach_podloga

Układ warstw podłogi na gruncie oraz kolejność prac powinien być następujący: 
Na zagęszczone mechanicznie podłoże układamy izolację przeciwwilgociową w postaci warstw papy lub folii budowlanej na którą zostanie wylany beton podkładowy tzw. „chudziak” kilkucentymetrowej grubości. Jeżeli w projekcie przewidziane są instalacje zasilania w warstwie izolacyjnej np. CO, instalacja doprowadzenia powietrza do kominka, instalacja centralnego odkurzacza, itp. to należy wykonać izolację w dwóch warstwach. Pierwsza warstwa styropianu będzie stanowić wyrównanie  dla prowadzonych instalacji, a druga będzie stanowić jednolitą warstwę izolacji na którą zostanie położona wylewka. Przed aplikacją wylewki należy na styropian rozłożyć folię budowlaną, aby beton i woda technologiczna nie dostawała się pomiędzy płyty styropianowe powodując ich rozsuniecie. Wylewka  w zależności od technologii powinna być dodatkowo zbrojona przy użyciu np. arkuszy z drutu zgrzewanego lub rozproszonego zbrojenia dodawanego w trakcie mieszania składników wylewki. W miejsce styku ścian z wylewką należy zastosować dylatację, którą zazwyczaj jest piankowa taśma o szerokości kilkunastu centymetrów.


Na trwałość układu ocieplenia ogromny wpływ ma jakość użytych materiałów. Nie pozwólmy na tanie niepewne materiały, koniecznie trzeba zastosować sprawdzone i rekomendowane np. przez Instytut Techniki Budowlanej ITB. 

REKOMENDACJA TECHNICZNA I JAKOŚCI ITB
dla płyt styropianowych Termo Organika


Rekomendacja_RTQ_ITB_1261_2015_1


www.termoorganika.pl

Logowanie

Jeśli posiadasz konto
zaloguj się.

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze
konta zarejestruj się.

Nie pamiętasz hasła?

Jeśli zapomniałeś hasło, podaj swój adres
email. Prześlemy nowe hasło na Twoją skrzynkę.

Akceptuję regulamin

Chcę otrzymywać newlsetter

Możesz również zalogować się używając konta na:

Serwis www.domdlaciebie.com.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.domdlaciebie.com.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies AKCEPTUJĘ