X

Zaloguj się jeśli posiadasz konto

Jeśli jesteś naszym pośrednikiem zaloguj się na swoje konto, dane do zamówienia zostaną wypełnione automatycznie. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta zarejestruj się.

  • Pow. użyt.
  • Wyszukiwanie
    zaawansowane


Termo Organika #POSTAWNAGRAFIT

POWRÓT
(nowości rynkowe) 04.12.2018
logo


Izolacja wykonana styropianem dobrej jakości zapewnia komfort termiczny użytkownikom ocieplonego budynku. Termomodernizacja redukuje zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku, dlatego jest najlepszym sposobem na obniżenie rachunków za ogrzewanie oraz na ograniczenie smogu. Świadczy o tym fakt, że nowo powstające budynki mieszkalne są w większości energooszczędne, a do ich ocieplenia wykorzystywane są solidnej grubości i najcieplejsze odmiany styropianu grafitowego. Warto pamiętać, że kwota zainwestowana w ocieplenie domu grafitowym styropianem grafitowym zwróci się, a budynkowi zapewni solidną ochronę przed surowymi warunkami atmosferycznymi na długie lata

postaw_na_grafit


Jakość i parametry styropianu na pierwszym miejscu

Dobierając styropian do ocieplenia ścian zewnętrznych, należy pamiętać, że będzie on chronił budynek zarówno przed niskimi, jak i wysokimi temperaturami przez cały okres eksploatacji budynku - czyli co najmniej kilkadziesiąt lat. Nieodpowiedni dobór rodzi problemy. Wymiana styropianu praktycznie nie wchodzi w grę, a doklejanie kolejnych warstw jest rozwiązaniem kosztownym i często kompromisowym, dlatego przed podjęciem decyzji, jaki materiał wybrać, warto zrobić dokładne rozeznanie. Na rynku oferowane są materiały różnej jakości i o różnych parametrach. Jednym z najczęściej rekomendowanych przez ekspertów jest styropian grafitowy, stosowany w budownictwie od ponad 15 lat. Obecnie to jeden z najpopularniejszych materiałów. Ma bardzo korzystny współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda), który dla najwyższej jakości płyt Termo Organiki TERMONIUM PLUS fasada wynosi 0,031 W/mK.

Rola współczynnika lambda

Współczynnik λ (lambda) to najważniejszy parametr cieplny dla styropianu – im mniejsza wartość lambdy, tym lepsze właściwości izolacyjne . Należy zaznaczyć, że tak dobre parametry izolacyjne są możliwe do osiągnięcia za sprawą specjalnych surowców dodawanych podczas produkcji styropianu, jak np. grafit, który skutecznie ogranicza straty ciepła budynku. Ochrona ścian zewnętrznych przy użyciu szarych płyt jest znacznie lepsza niż przy zastosowaniu zwykłego białego styropianu.

Przykładowo płyty styropianu grafitowego TERMONIUM PLUS fasada o grubości 20 cm i współczynniku λ=0,031W/mK (standard ocieplenia ścian budynków energooszczędnych) będą lepiej izolować budynek niż zwykły biały styropian o grubości 27 cm.

Uwaga!: styropian grafitowy jest obecnie dostępny w atrakcyjnej i niespotykanej do tej pory cenie, porównywalnej do popularnego, produkowanego przez Termo Organikę kropkowanego styropianu Dalmatyńczyka.

Odpowiedni dobór styropianu

Poziom ochrony cieplnej budynku i związane z tym jego zapotrzebowanie na energię jest podstawą do zaprojektowania urządzeń grzewczych lub chłodzących. Budynki słabo izolowane zawsze będą potrzebowały urządzeń energetycznych o dużym zapotrzebowaniu na prąd, co będzie się wiązało z wyższymi kosztami nie tylko przy zakupie, ale i na etapie eksploatacji. Z tego powodu dobrze jest dokonać analizy obecnego stanu użytkowanego budynku, w przypadku budynków istniejących. Zupełnie inaczej jest przy planowaniu budowy nowego domu. Tutaj sytuacja jest prosta. Na podstawie preferencji i potrzeb inwestora powstaje kompleksowy projekt. Ocenę techniczną budynku lub powstałego już projektu warto przeanalizować indywidualnie z audytorem, czyli osobą zajmującą się zawodowo obliczaniem charakterystyki energetycznej budynków.

Najnowsze badania

Decyzje o wykonaniu ocieplenia ścian budynku w większości przypadków są podyktowane doświadczeniem użytkowania budynku. Dynamicznie rosnąca świadomość społeczeństwa w zakresie zużywania coraz mniejszej ilości energii na cele grzewcze jest bardzo budująca. W raporcie przygotowanym przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej zostały przedstawione badania potwierdzające hipotezę, że termomodernizacja to najlepszy sposób na ograniczenie zjawiska smogu.

Grafit – to się opłaca

Za podjęciem decyzji o wykonaniu prac ociepleniowych na bazie grafitowego styropianu, przemawiają następujące czynniki:

• ekonomiczny – inwestycja w krótkim czasie zwraca się w całości

Stosując Kompletny System Ociepleń, którego bazę stanowi między innymi grafitowy styropian TERMONIUM PLUS fasada, można ograniczyć koszty ogrzewania nawet o 70%. Kompletny System Ociepleń chroni ściany i inne elementy budynku z zewnątrz, zapobiega nadmiernym stratom ciepła i pozwala utrzymać wewnątrz domu odpowiednią dla jego mieszkańców temperaturę niskim nakładem kosztownej energii (gaz, olej, prąd węgiel itp.). Koszty ocieplenia budynku zwracają się najszybciej przy zastosowaniu kompletnego systemu ETICS Termo Organika, w którego skład wchodzi styropian, tynki, kleje, itp. Wszystkie składniki systemu są produkowane przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i surowców najwyższej jakości, dlatego doskonale ze sobą współgrają.

• zdrowotny – ciepły dom to zdrowi domownicy

Dla każdego z nas zdrowie nasze i naszych bliskich jest priorytetem. Warto pamiętać, że ocieplenie domu ma na bardzo duży wpływ na zdrowie jego mieszkańców. W obiektach o bardzo słabej izolacji cieplnej lub przy jej braku, by zapewnić zimą odpowiednią temperaturę wewnątrz pomieszczeń, montuje się grzejniki o dużej mocy, które pracują niemal nieustannie na pełnych obrotach, utrzymując wysokie temperatury. W wyniku tak intensywnej pracy systemu ogrzewania powietrze stykając się z gorącym grzejnikiem, zaczyna intensywnie cyrkulować w pomieszczeniach (zjawisko konwekcji – unoszenie się cieplejszych mas powietrza), transportując kurz. A ten może zawierać alergeny, roztocza itp. Dodatkowo powietrze poprzez nieustanną styczność z gorącymi grzejnikami traci odpowiednią wilgotność, stając się suche, co wraz z unoszącym się kurzem może powodować choroby dróg oddechowych. O tym aspekcie często się zapomina, a przecież zdrowie jest najważniejsze.

• estetyczny – szeroki wachlarz możliwości

To czynnik, który, wydawać by się mogło, nie ma zbyt dużego wpływu na podejmowanie decyzji dotyczących ocieplenia, ale jest przeciwnie. Estetyka często przyczynia się do podjęcia decyzji o wykonaniu prac ociepleniowych. Dlaczego? Różnorodność rozwiązań systemowych dostępnych na rynku pozwala dziś nadać elewacji dowolny indywidualny charakter i w ten sposób wyróżnić budynek. Obecnie do wyboru mamy różne warianty kolorystyczne oraz rodzaje zewnętrznych wypraw tynkarskich – obok tradycyjnych popularne są także nowoczesne tynki silikonowe zawierające np. formułę samoczyszczenia jak tynk silikonowy GOLD TO-TSG. Dużym ułatwieniem może być możliwość skorzystania z e-narzędzi takich jak np. wizualizer kolorów dostępny na stronie internetowej Termo Organiki. Dzięki tego typu narzędziom w łatwy i intuicyjny sposób można sprawdzić, które połączenie kolorów będzie idealne.

POSTAWnaGRAFIT
Styropian grafitowy – inwestycja na lata


Kompletny System Ociepleń Termo Organika ETICS zachowuje niezmiennie swoje właściwości podczas eksploatacji budynku. Warunkiem uzyskania trwałości liczonej w dziesięcioleciach jest jednak bezbłędne wykonawstwo i wzajemna zgodność poszczególnych elementów składowych zarówno pod względem mechanicznym, jak i chemicznym. Potwierdzeniem kompatybilności poszczególnych składników tworzących system ociepleń jest wspomniana już aprobata lub ocena techniczna uzyskana po przebadaniu wyrobu w niezależnym, wyspecjalizowanym laboratorium.

Odwiedź stronę www.postawnagrafit.pl i dowiedz się, dlaczego warto ocieplić dom styropianem grafitowym.


Termo Organika

Logowanie

Jeśli posiadasz konto
zaloguj się.

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze
konta zarejestruj się.

Nie pamiętasz hasła?

Jeśli zapomniałeś hasło, podaj swój adres
email. Prześlemy nowe hasło na Twoją skrzynkę.

Akceptuję regulamin

Chcę otrzymywać newlsetter

Możesz również zalogować się używając konta na:

X

Serwis www.domdlaciebie.com.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.domdlaciebie.com.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ