Rabat do 350 zł na projekty domów!
Do końca promocji pozostało:
 
 
 
 
dni
godzin
minut
sekund
Sprawdź projekty objęte promocją
X
  • Pow. użyt.
  • Wyszukiwanie
    zaawansowane


Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

POWRÓT
(z życia pracowni) 14.05.2018

W Polsce kilkadziesiąt banków udziela kredytów hipotecznych. Nie licząc banków spółdzielczych z wieloma oddziałami, mamy blisko 30 instytucji przedstawiających na pierwszy rzut oka bardzo podobne oferty. Jak wybrać kredyt hipoteczny i na co zwrócić przede wszystkim uwagę, zaciągając wieloletnie zobowiązanie?

jak_wybrac_kredyt_hipoteczny

Przykład niedrogiego domu - wg projektu Felek


Kredyt hipoteczny to dla wielu furtka do budowy własnego domu – większość inwestorów nie jest w stanie samodzielnie sfinansować budowy i korzysta z możliwości pożyczenia pieniędzy na kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

Kredyt hipoteczny – jak wybrać bank?

Pierwszym krokiem przed złożeniem wniosku o wieloletnie zobowiązanie jest wybranie instytucji. Banki mają różne podejście – można się domyślić, że kredyt na dobrych dla kredytobiorcy warunkach otrzymają ci, którzy będą mogli przedstawić wysoki wkład własny lub odpowiednio zwiążą się z bankiem dodatkowymi produktami. Osoby, które nie mają wysokiej zdolności kredytowej, których wkład własny jest niewielki i pokrywa zaledwie obowiązkowe minimum, muszą liczyć się z mniej atrakcyjnymi warunkami – na przykład wyższym oprocentowaniem kredytu, dodatkową prowizją.

>>> Zobacz także: Ostatnie piętro w domu – jak dobrze zaplanować poddasze?

Pierwszym krokiem do wyboru odpowiedniego banku (odpowiedni jest tu dwojako rozumiany – taki, który pożyczy pieniądze na bardzo dobrych warunkach lub taki, który w ogóle pożyczy pieniądze) jest przejrzenie dostępnych w internecie rozmaitych kalkulatorów kredytowych. Warto także skorzystać z pomocy doradcy kredytowego.

Kredyt hipoteczny z pośrednikiem kredytowym

Doświadczony ekspert może okazać się idealnym rozwiązaniem dla mniej zorientowanych osób lub takich, które mają ograniczone zasoby czasowe. Dzięki pomocy doradcy, który w większości przypadków nie pobiera pieniędzy od kredytobiorcy, a wyłącznie od banku, w którym kredyt zostanie przyznany i wypłacony, można zaoszczędzić czas i nerwy. Ponieważ pośrednik opłacany jest przez kredytodawcę, warto dobrze sprawdzić firmę czy osobę, która będzie nas prowadzić przez kredytową ścieżkę – aby nie prowadził nas do instytucji, od której otrzyma najwyższe wynagrodzenie, a której w rzeczywistości oferta będzie jedną z gorszych na rynku.

Pośrednik kredytowy może znacznie odciążyć kredytobiorcę – wyliczy zdolność kredytową, na podstawie której określi banki, których oferta będzie najbardziej atrakcyjne, zajmie się formalnościami i będzie prowadził przyszłego inwestora przez wszystkie etapy pozyskiwania środków.

Logowanie

Jeśli posiadasz konto
zaloguj się.

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze
konta zarejestruj się.

Nie pamiętasz hasła?

Jeśli zapomniałeś hasło, podaj swój adres
email. Prześlemy nowe hasło na Twoją skrzynkę.

Akceptuję regulamin

Chcę otrzymywać newlsetter

Możesz również zalogować się używając konta na:

Serwis www.domdlaciebie.com.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.domdlaciebie.com.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies AKCEPTUJĘ