X

Zaloguj się jeśli posiadasz konto

Jeśli jesteś naszym pośrednikiem zaloguj się na swoje konto, dane do zamówienia zostaną wypełnione automatycznie. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta zarejestruj się.

  • Pow. użyt.
  • Wyszukiwanie
    zaawansowane
Strona główna » Projekt domu z prefabrykowaną więźbą dachową 


Projekt domu z prefabrykowaną więźbą dachową 

Szanowni Państwo

Pracownia Archeco, przy współpracy z firmą Mitek Industries, ma przyjemnośœć zaproponować projekt prefabrykowanej więźby dachowej dla wybranych projektów z galerii projektów Dom Dla Ciebie. Mitek to międzynarodowa firma specjalizująca się w technologii wykonywania prefabrykowanej więźby dachowej. Jest ona wykonywana "pod dachem", w elementach - wiązarach. Są one następnie dostarczane na plac budowy, gdzie szybko montuje się je w kompletną więźbę dachową. Jest to rozwiązanie nadające się tak do poddaszy nieużytkowych jak i mieszkalnych.

mitek1


Dzięki oparciu produkcji na specjalistycznym oprogramowaniu i maszynach, wszystkie elementy mają dokładne wymiary i tworzą idealnie równe połacie dachowe. Przy takiej konstrukcji często można wyeliminować kosztowny strop betonowy. Mitek jako dostawca technologii, współpracuje z kilkudziesięcioma zakładami w różnych rejonach Polski, wykonujących i montujących prefabrykowane więźby w tym systemie.


mitek2

Aktualne zestawienie projektów Dom Dla Ciebie dostępnych z prefabrykowaną więźbą dachową

* Do każdego projektu posiadamy wersje lustrzane

Projekty w 3D z wiązarami można obejrzeć za pomocą bezpłatnego programu RoofCon Viewer

Program RoofCon Viewer: pobierz
Instrukcja obsługi RoofCon Viewer: pobierz


Projekt domu Projekt więźby w pliku PDF Plik programu RoofCon Viewer
ANIELKA Pobierz Pobierz
BASIA Pobierz Pobierz
BAŻANT 2 Pobierz Pobierz
CYRUS Pobierz Pobierz
CYRUS II Pobierz Pobierz
DROZD Pobierz Pobierz
FILEMON III Pobierz Pobierz
FILIPEK z garażem Pobierz Pobierz
FILIPEK bez garażu Pobierz Pobierz
FILIPEK II bez garażu Pobierz Pobierz
GRETA II Pobierz Pobierz
GRETA III trend Pobierz Pobierz
GRETA IV Pobierz Pobierz
FLOREK z garażem Pobierz Pobierz
FLOREK bez garażu Pobierz Pobierz
IZA Pobierz Pobierz
MAŁGOSIA Pobierz Pobierz
OLEG Pobierz Pobierz
PIOTR z garażem Pobierz Pobierz
PIOTR bez garażu Pobierz Pobierz
PIOTR 2 z garażem Pobierz Pobierz
RUMCAJS Pobierz Pobierz
SKOWRONEK z garażem Pobierz Pobierz
SKOWRONEK z garażem bliźniak Pobierz Pobierz
SZCZYGIEŁ z garażem Pobierz Pobierz
TOMASZEK z garażem Pobierz Pobierz
TOMASZEK II Pobierz Pobierz

Firma Mitek zaoferowała się, że zaprojektuje więźbę do każdego innego projektu z naszej oferty odpłatnie. W przypadku budowy przez Państwa domu z więźbą Mitek, ta kwota będzie odjęta od ceny więźby. Dla dachów o prostej bryle zastosowanie prefabrykowanej więźby pozwala na duże oszczędności


Przykładowy projekt domu z naszej oferty, z prefabrykowaną więźbą dachową.


mitek3

Projekt domu Filipek

Prefabrykowana więźba dachowa łączona płytkami kolczastymi to nie tylko inny sposób połączenia elementów drewnianych lecz również nowe możliwości konstrukcyjne. Wiązary stanowią równocześnie konstrukcję stropu co daje dużą oszczędność. W przypadku domów parterowych z poddaszem nieużytkowym, wiązary stanowią nie tylko więźbę. Ich pas dolny jest również konstrukcją stropu. Takie zastosowanie ma wiele zalet: wyeliminowanie kosztownego i pracochłonnego stropu betonowego, co przynosi znaczne oszczędności (zwykle dom jest tańszy o kilkanaście tysięcy złotych) jak też bardzo przyspiesza budowę. Ponieważ wiązary opierają się na ścianach zewnętrznych żadna ze ścian w środku domu nie jest nośna. Można je wykonać w szybkiej i taniej technologii lekkiej. Ponadto, jeśli ściana jest tylko działową nie musi być pod nią ławy fundamentowej. To wszystko znacząco obniża koszty Zastosowanie wiązarów pozwala na uzyskanie dużych pomieszczeń. Nic nie stoi na przeszkodzie aby otrzymać np. otwarty salon bez słupów o wymiarach 10m x 10m.

mitek4

Przykładowa realizacja prefabrykowanej więźby dachowej.

W przeciwieństwie do często spotykanych opinii, wiązary są znakomitym rozwiązaniem również na poddasza mieszkalne. Ich zastosowanie przynosi cały szereg korzyści. Pas dolny wiązarów może stanowić zarazem konstrukcję stropu. Przy zastosowaniu pasa dolnego w formie kratownicy można uzyskać na pierwszej kondygnacji dużą otwartą przestrzeń. Niemal w każdym przypadku konstrukcja wiązarowa pozwala uzyskać przestrzeń poddasza bez słupów. Dzięki temu można swobodnie zagospodarować przestrzeń. Sieć krzyżulców pozwala na umiejscowienie instalacji w tym także przewodów o dużej średnicy jak instalacja do rekuperacji ciepła.

mitek5

Przykładowa realizacja więźby dachowej z przestrzenią użytkową.

Stosując prefabrykowane wiązary zarówno w domach z poddaszem mieszkalnym jak i nieużytkowym korzysta się z zalet przemysłowego ciesielstwa. Fabryki więźby kontraktują wysokiej jakości tarcicę konstrukcyjną (zwykle ze Szwecji) lub też są nowoczesnymi tartakami i produkują ją na własne potrzeby. W obu przypadkach materiał jest zgodny z polskimi normami. Jest to mianowicie drewno suszone termicznie. Proces jest realizowany w sterowanych komputerowo komorach. Takie drewno jest dużo bardziej odporne na owady, grzyby i pleśnie. Jest to właściwy materiał do mocowania płyt kartonowo - gipsowych, które nie będą pękać ani tworzyć szczelin. Montaż więźby z fabrycznie przygotowanych elementów jest bardzo szybki. Zwykle trwa tylko 1-2 dni. Materiał nie jest składowany na placu budowy tygodniami powodując ryzyko uszkodzenia lub kradzieży. Nie ma bałaganu na budowie. W przypadku korzystania z przemysłowej więźby odpowiedzialność za produkt jest jasno określona. Nie przerzucania odpowiedzialności pomiędzy projektantem, tartakiem i cieślą. Tutaj wszystko jest w jednym ręku. Wszystkie elementy więźby - wiązary są wykonane na specjalistycznych maszynach. Dzięki nim zachowana jest dokładność i powtarzalność wymiarów. Dlatego powstają idealnie równe połacie dachowe do pokrycia. Proces produkcji więźby jest prowadzony od etapu koncepcji po montaż przez specjalistyczne oprogramowanie. Generuje ona precyzyjną dokumentację warsztatową. Nic nie pozostawia się uznaniu robotników na budowie. Ten sam program tworzy pliki sterujące do pił jak też obraz wiązara dla systemu projekcji laserowej, która ułatwia dokładne ustawianie szablonu.


W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym biurem:
biuro@domdlaciebie.com.pl
lub bezpośrednio z firmą MiTek: mitek@mitek.pl

Zdecydowanych na prefabrykowaną więźbę inwestorów kierujemy do autoryzowanego zakładu prefabrykacji MiTek


mitek_mapka


Serdecznie polecamy!

Logowanie

Jeśli posiadasz konto
zaloguj się.

Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze
konta zarejestruj się.

Nie pamiętasz hasła?

Jeśli zapomniałeś hasło, podaj swój adres
email. Prześlemy nowe hasło na Twoją skrzynkę.

Akceptuję regulamin

Chcę otrzymywać newlsetter

Możesz również zalogować się używając konta na:

X

Serwis www.domdlaciebie.com.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.domdlaciebie.com.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ